Choď na obsah Choď na menu

Banská Štiavnica - Hriňová 0:2 (0:0)

16. 4. 2012

Góly: 52´Jakub Chriašteľ z 11m - 0:1, 82´Martin Chriašteľ - 0:2, čisté konto udržal Peter Chriašteľ

Na pôdu outsidera súťaže do Štiavnice pricestoval jesenný majster z Hriňovej. Podľa tabuľky by sa zdalo, že to má Hriňová vopred vyhrané, ale opak bol pravdou. Domáci pozorne bránili a tak hostí nepustili do vážnejšej šance. Hostia boli v prvých dvadsiatich minútach veľmi aktívni najmä v ofenzíve, no svoj tlak nepremenili v gól. V druhej polovici prvého polčasu sa lopty zmocnili domáci a hostia mali čo robiť, aby sa ubránili. Domáci mali niekoľko rohových kopov, ktoré však neohrozili brankára Petra Chriašteľa. V druhom polčas museli hostia streliť gól ak chceli potvrdiť formu. Zobrali loptu na svoje kopačky, a začali kombinovať. V 50´ minúte krásnou prihrávkou spoza pokutového územia našiel Andrej Spodniak nabiehajúceho Lukáša Mittera, ktorý bol nedovolene zastavený a rozhodca nariadil pokutový kop. Jakub Chriašteľ kop z 11 metrov s prehľadom premenil. Premenená penalta "posadila na koňa" hostí a prebrali celú hru. Domáci sa už tak často nedostávali k lopte, ak áno tak hrali na nakopávané lopty. V 82´minúte sa hostia dostali pred pokutové územie domácich, kde si loptu prebral Pavel Mičuda prihral Martinovi Chriašteľovi, ktorý z hranice šestnástky "zakvačil" pod brvno a spečatil výhru hostí. Do konca zápasu sa už nevyskytla ani na jednej strane čistá šanca a tak si Hriňovčania pripísali ďalšie 3 dôležite body. O čiste konto na strane hostí sa postaral Peter Chriašteľ. Je to už jeho v poradí 11.čisté konto. Hriňová si výhrou poistila vedenie a po prehre Brusna v Krupine má už na čele pohodlný 9 bodový